Hvem sykler lengst i Norge? Morten Forus leder hvertfall soleklart i velodromen

Morten Forus fra Sandnes klokker langt over 20 000 kilometer i året. Siden november har over 6 000 av dem vært syklet i velodromen på Sola.

Sist oppdatert: 12. mai 2022 kl 12.19
SEIG: Morten Forus har egenhendig stått for store deler av slitasjen på velodromen på Sola. Aller helst sykler han ute. Foto: Privat.
SEIG: Morten Forus har egenhendig stått for store deler av slitasjen på velodromen på Sola. Aller helst sykler han ute. Foto: Privat.
Lesetid: 4 minutter

– Jeg har jo syklet en del i velodromen. Siden jeg begynte å registrere med appen i november i fjor, har jeg syklet 17 203 runder. Det er cirka 4 300 kilometer. Før jeg begynte med appen som heter Mylaps, hadde jeg syklet 7 146 runder. Det blir vel 1 787 kilometer.

Og siden årsskiftet?

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Morten Forus har syklet over 6 000 kilometer i velodromen på Sola | LANDEVEI.NO