Mariekjeks som sykkelmat - IKKE smart

Dette er fortellingen om noe av det dummeste jeg har gjort på et sykkelsete. Første gang jeg spiste Mariekjeks var på søndagsskolen en gang på 80-tallet. Jeg var like kritisk til troen som kjeksen, men like fullt valgte jeg å satse på Sætres bakverk som livreddende ernæring i et sykkelritt 20 år senere.

Sist oppdatert: 2. november 2020 kl 15.10
FORFERDELIG SYKKELMAT: Like fullt gikk jeg fem på. Spis aldri Mariekjeks, er moralen.
FORFERDELIG SYKKELMAT: Like fullt gikk jeg fem på. Spis aldri Mariekjeks, er moralen.
Lesetid: 5 minutter

For deg som ikke aner hva Mariekjeks er, du har ikke gått glipp av noe som helst.

Mariekjeks er en ekstremt tørr og seiglivet kjeks du kan kjøpe i butikken, med et hint av vanilje, men først og fremst hvetemel. Den er like vond til kaffe som te, og kan ikke pares med ost eller vin. Den vokser til det ugjenkjennelige i munnen, magen eller helst begge deler, den er hard mot gommene og smuler mer enn et knekkebrød. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone | Journalist: Henrik Alpers |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen