Følger-boost etter Sanremo-bragd: – Kan være de har «unfollowed» meg nå

Foran lørdagens Milano-Sanremo er ikke Alexander Kristoff like het. Men kunststykket han gjorde her for ti år siden vil aldri bli glemt.

Sist oppdatert: 15. mars 2024 kl 16.07
HOVMESTEREN: Sykkel er en lagsport. Uten bidraget fra blant andre Luca Paolini underveis, hadde det aldri blitt noen norsk bragd i Sanremo denne dagen. FOTO: Cor Vos
HOVMESTEREN: Sykkel er en lagsport. Uten bidraget fra blant andre Luca Paolini underveis, hadde det aldri blitt noen norsk bragd i Sanremo denne dagen. FOTO: Cor Vos
Lesetid: 10 minutter

Den 17. mars, 2012, sto Alexander Kristoff på startstreken i Milano-Sanremo for aller første gang.

– Jeg varslet BMC om at jeg gjerne vil kjøre rittet begge årene jeg var der, men de sa jeg ikke var god nok. Jeg spurte i år også, og fikk lov til å kjøre det. Jeg fortalte at jeg aldri hadde kjørt rittet før, men at jeg tror det er et ritt som kan passe meg godt i framtida.

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen