Spiser 15-20 energibarer på en langtur

Johan Noraker Nossens langturer blir ofte lenger enn planlagt.

Sist oppdatert: 27. september 2018 kl 07.00
ALLTD BEREDT: Johan Noraker Nossen har med seg mat nok til en hel speidergruppe når han legger ut på langtur.
ALLTD BEREDT: Johan Noraker Nossen har med seg mat nok til en hel speidergruppe når han legger ut på langtur.
Lesetid: 6 minutter

– En ordentlig langtur der jeg kan utforske nye veier, er vel den treningsøkta som jeg liker aller best. Men i rittsesongen er det ikke alltid like lett å finne så mye tid til skikkelige langturer i helgene, og det å få tid til flere langturer er noe jeg alltid gleder meg til når rittsesongen avsluttes i september. I oktober koser jeg meg med langturer i helgene så ofte jeg har tid. Målet for resten av sesongen er å finne tid til å trene, vedlikeholde eller forbedre formen, og å ha det gøy på trening, sier Johan Noraker Nossen, som ikke setter vekk sykkelen selv om løvet faller. 

– Det funker stort sett fint med ganske lange turer om vinteren så lenge det ikke er altfor mange minusgrader. Men jeg prøver ikke lenger å ta noen sjanser når det er fare for is. Da bytter jeg fort til kross-sykkel med piggdekk.  

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone | Journalist: Henrik Alpers |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen