Tobias Foss håper å få egne sjanser i Giro d'Italia

Etter den sjette etappen er det Tobias Foss som ligger klart best an av Jumbo-Visma-rytterne, og er trolig kaptein utover i rittet.

Sist oppdatert: 13. mai 2021 kl 21.43
NY KAPTEIN: Tobias Foss ligger trolig an til å bli Jumbo-Vismas kort de kommende ukene. Foto: Cor Vos
NY KAPTEIN: Tobias Foss ligger trolig an til å bli Jumbo-Vismas kort de kommende ukene. Foto: Cor Vos
Lesetid: 5 minutter

Etter seks etapper av Giro d'Italia har Tobias Foss holdt godt stand i sammendraget, og ligger som nummer 18, ett minutt og 53 sekunder bak sammenlagtleder Attila Valter (Groupama-FDJ).

Samtidig har lagkamerat George Bennett strevet på de to første, tøffe etappene, og er trolig akterutseilt i sammendraget. Det betyr at Foss trolig tar over ansvaret som kaptein for Jumbo-Visma.

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen