Vil overgå fjorårets historiske prestasjon: – Tror jeg er hakket bedre enn i fjor

I 2021 ble Tobias Foss historisk da han endte som nummer ni sammenlagt i Giro d'Italia. Fredag starter han sin tredje Giro, og håper å overgå fjorårets prestasjon.

Sist oppdatert: 5. mai 2022 kl 12.57
tobias foss 2022
KLAR FOR GIRO D'ITALIA: Tobias Foss skal prøve å overgå fjorårets historiske plassering i den italienske Grand Touren. Foto: Cor Vos
Lesetid: 4 minutter

Fredag starter den 105. utgaven av Giro d'Italia i Budapest i Ungarn, med Tobias Foss som eneste nordmann på startstreken.

24-åringen skapte Giro-feber i fjor, da han tok en historisk niendeplass sammenlagt i treukersrittet. Han håper å overgå den prestasjonen i årets ritt, men er ikke helt der han ønsket å være.

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen