I den spesielle 2020-sesongen, som var Uno-X sin første sesong som profflag, imponerte det norske laget stort.

Fra Torstein Træens sensasjonelle prestasjoner i Tour Colombia 2.1 i februar, til Andreas Leknessunds sammenlagtseier i Giro della Regione Friuli i oktober, var det høyt nivå på prestasjonene.

Annonse

Som historiens første norske profflag ble de nummer seks på det internasjonale sykkelforbundets Europe Tour-ranking, som er poengrankingen for prokontinental- og kontinentallag. I år har de også søkt om innpass i en rekke store ritt.

I 2021 skriver også laget norsk sykkelhistorie nok en gang, med den første invitasjonen til et WorldTour-ritt for et norsk herrelag. Til denne sesongen har laget hentet hjem utenlandsproffene Kristoffer Halvorsen og Rasmus Tiller.

I 2022 vil det norske laget utvide ytterligere, med et eget damelag.

Slik er programmet til Uno-X i 2021:

Februar

28. feb.: Kuurne-Brussel-Kuurne

Mars

2. mar.: Le Samyn

7. mar.: Grote Prijs Jean-Pierre Monseré

7. mar.: Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini

17. mar.: Danilith Nokere Koerse

19. mar.: Bredene Koksijde Classic

24. mar.: Oxyclean Classic Brugge-De Panne (WorldTour)

26. mar.: E3 Saxo Bank Classic (WorldTour)

28. mar.: Cholet - Pays de la Loire

April

4. apr.: La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Harmonie Mutuelle

7. apr: Scheldeprijs

11.–18. apr.: Presidential Cycling Tour of Turkey

13. apr.: Paris-Camembert

14.apr.: Brabantse Pijl

18. apr.: Amstel Gold Race (WorldTour)

19.–23. apr.: Tour of the Alps

25. apr.: Paris-Mantes Cycliste

Mai

9. mai: Flèche Ardennaise

12.-16. mai: Tour de Hongrie

13. mai: Circuit de Wallonie

14.-16. mai: Tour d'Eure-et-Loir

16. mai: Tro-Bro Léon

22. mai: Tour du Finistère

24. mai: Ronde van Limburg

24. mai: Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes

27.–30. mai: Boucles de la Mayenne

27.-30. mai: Tour de la Mirabelle

29. mai: GP Herning

30. mai: Fyen rundt

Juni

3.-6. jun.: Tour of Malopolska

9.–13. jun.: Tour of Slovenia

9.- 13. jun.: ZLM Tour

Juli

18. jul.: Volta Limburg Classic

21.-25. jul.: 17ème Tour Alsace

25. jul.: Grand Prix Cerami

August

5.-8. aug.: Arctic Race of Norway

10.-14. aug.: PostNord Danmark Rundt

19.-22. aug.: Tour of Norway

22. aug.: Schaal Sels Merksem/ Johan Museeuw Classic

24.–27. aug.: Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine

September

3.-5. sep.: A Travers les Hauts de France

12. sep.: Antwerp Port Epic / Sels Trophy

14.–18. sep.: Okolo Slovenska / Tour de Slovaquie

14.-18. sep.: Tour de Luxembourg

26. sep.: Paris-Chauny

28. sep.-3. okt.: Cro Race

Oktober

1. okt.: Route Adélie de Vitré

3. okt.: La DH Famenne Ardenne Classic

10. okt.: Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic

17. okt.: Boucles de l'Aulne - Châteaulin