Stor massevelt da Wiebes to sin andre seier

Se video: En stygg massevelt satte sitt preg på den femte etappen av Tour de France Femmes, hvor Lorena Wiebes til slutt tok sin andre seier i årets ritt.

Sist oppdatert: 28. juli 2022 kl 18.09
MANGE I BAKKEN: "Halve" feltet gikk i bakken på den femte etappen av Tour de France Femmes 2022. Foto: Cor Vos
MANGE I BAKKEN: "Halve" feltet gikk i bakken på den femte etappen av Tour de France Femmes 2022. Foto: Cor Vos
Lesetid: 2 minutter

Med 45 kilometer igjen av den femte etappen av Tour de France Femmes onsdag, var store deler av feltet involvert i en massevelt.

Det var på en stor, bred vei at det gikk en felt foran i feltet i høy fart, som tok ned en rekke ryttere, deriblant Emma Norsgaard (Movistar), som måtte bryte rittet.

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen