For Storholm og Faldet fra Lillehammer CK var pallen på Jotunheimen Rundt ekstra stas.

– Det var rått det, sier Storholm, som var kaptein på Lillehammer Ekspressen i Styrkeprøven Lillehammer-Oslo i juni.

Annonse

LCK ble nummer to på Styrkeprøven Lillehammer-Oslo 21. juni, og Storholm la ikke skjul på at han var skuffet over at seieren røk etter en oppkjøringssesong der alle piler hadde pekt rette veien helt fram til Styrkeprøven.

Les også: KJEKKAS SLO LILLEHAMMER 

– Etter at det ikke gikk veien i Styrkeprøven sa jeg at jeg skulle prestere her som "plaster på såret," og jaggu gikk det veien her, sier Storholm, som også trekker fram lagkameratens seier.

Vegard Faldet var en nøkkelrytter i Lillehammer Ekspressen på Styrkeprøven, og Storholm er imponert men ikke overrasket over Faldets seier.

– Vegard har vært av de sterkeste i hele år, og er en lett vekter, så det var ingen bombe at han var med inn til seier, sier Storholm.

I dameklassen vant Ingvild Merete Stedhøy-Johansen fra IF Frøy og Team Girl Power med over sju minutters margin.

– Dette må være Norges vakreste og tøffeste landeveisritt. Alt er bra, uansett vær!  Naturen, folka, stemningen,  matstasjonene, måling. Alt. Anbefales alle, sier Stedhøy-Johansen til Landevei.no.

Les også: SMAKEN AV SOMMER 

 

Topp 3 menn Jotunheimen Rundt 430km
1. Vegard Faldet, Lillehammer CK, M30-39, 12:49:36
1. Kjetil Isaksen, Vossevangen M30-39, CK, 12:49:36
1. Roy Magne Storholm, Lillehammer CK,M30-39 12:49:36

Topp 3 kvinner Jotunheimen Rundt 430km
1. Ingvild Merete Stedhøy-Johansen, IF Frøy/Team Girl Power, K50-59, 16:27:22
2. Siv Helen Grødem, CK Jarlsberg, K40-49, 16:34:29
3. Kim Van Oorschot, Bærum OCK, K40-49, 16:35:13

Topp 3 menn Sognefjellrittet 137km
1. Jon Sæverås Breivold, IF Frøy,M20-29, 3:51:23
2. Sedrik Engebø, Sogn CK, M17-19, 3:54:09
3. Eirik Oskari Halvorsen, TVK Sykkel, M20-29, 3:54:15

Topp 3 kvinner Sognefjellrittet 137km
1. Hilde Asperheim, Sogn CK, K40-49, 4:41:52
2. SonjaBøen, Luster SK, K40-49, 4:44:38
3. Ninni Bjerkerøy, Asker CK, K40-49, 4:53:27

Fullstendige resultater alle klasser alle distanser