Hvordan gikk det egentlig med Tony Martin i Trondheim-Oslo?

Tony Martin har åtte VM-gull på tempo, og denne helgen syklet han Trondheim-Oslo. Endelig skulle vi få svar på hvor fort en proffsyklist kan sykle Den store styrkeprøven!

Sist oppdatert: 19. juni 2022 kl 21.11
TIL MÅL: Tony Martin kom seg omsider til mål i Trondheim-Oslo. Reisen dit var lang, spesiell og med en tragikomisk avslutning. Foto: Henrik Alpers.
TIL MÅL: Tony Martin kom seg omsider til mål i Trondheim-Oslo. Reisen dit var lang, spesiell og med en tragikomisk avslutning. Foto: Henrik Alpers.
Lesetid: 8 minutter

For litt over en uke siden fikk jeg en e-post der det sto: Tony Martin skal sykle Trondheim-Oslo! Påmeldingslisten viste da vitterlig at en tysker ved navn Tony Martin var påmeldt – han skulle sykle for Team Oßwald.

Men det er ganske mange tyskere som heter Tony Martin. Hvordan kunne jeg vite det var ham, en av verdens beste temposyklister gjennom tidene? Jeg måtte være sikker før jeg skrev en nyhetssak.

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen