Nå blir det sykkelritt i rulleskiløypa i Holmenkollen

De fleste som har syklet i Tryvann har tenkt at rulleskiløypa må være optimal til sykkelritt. Nå blir akkurat den tanken til virkelighet, når Frøy tar i bruk skianlegget for tre dagers sykkelfestival.

Sist oppdatert: 24. juni 2020 kl 06.00
RITT I KOLLEN: Siste helgen i juli blir rulleskianlegget i Holmenkollen tatt i bruk til sykkelritt.
RITT I KOLLEN: Siste helgen i juli blir rulleskianlegget i Holmenkollen tatt i bruk til sykkelritt.
Lesetid: 2 minutter

IF Frøy tar nå i bruk Holmenkollen-anlegget for å arrangere sykkelritt, og det er selvsagt rulleskitraséen som skal benyttes.

Det betyr at du nå kan konkurrere på en helt stengt vei, uten risiko for møtende trafikk. Helgen i månedsskiftet juli/august arrangeres det både sprint med prolog, temporitt og fellesstart, for alle aldersklasser fra 10 til 80 år, og det er klasser både for master og senior.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone | Journalist: Henrik Alpers |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen