Styrkeprøven arrangeres trolig i august

Vi må trolig vente til august eller september før vi kan sykle Styrkeprøven igjen. – Vi ser lyst på tidene som kommer, sier arrangøren.

Sist oppdatert: 28. april 2021 kl 08.34
eirik Thorgersen styrkeprøven
IKKE BEKYMRET: Eirik Thorgersen i Styrkeprøven as er inne i tøffe tider, men er ikke bekymret for rittets eksistens. Foto: Ola Morken/ privat.
Lesetid: 3 minutter

De store lagtempolagene har uttrykt skuffelse og frustrasjon over nok en avlysning av Trondheim-Oslo, 2021 var året der rekorder skulle slås og fire store lag skulle kjempe om seieren.

Pål Sørvoll i favorittlaget Team Heinemann Oslo frykter at avlysningene kan føre til at rittet mister sin popularitet og ikke blir arrangert i årene som kommer, men den frykten avviser arrangøren:

Allerede abonnent?  

Landevei er Norges største og beste sykkelnettsted

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
69 kr/md i 12 md*
129 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 5 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen