Bystrøm hedret for offensiv kjøring i Tour de France

Sven Erik Bystrøm kom seg med i bruddet på den 2. etappen av Tour de France og kjørte offensivt underveis. Det ble lagt merke til av Tour-arrangøren.

Sist oppdatert: 2. juli 2022 kl 17.56
HEDRET: Det ble en tur på podiet i Nyborg etter den andre etappen av Tour de France for Sven Erik Bystrøm. Foto: Cor Vos
HEDRET: Det ble en tur på podiet i Nyborg etter den andre etappen av Tour de France for Sven Erik Bystrøm. Foto: Cor Vos
Lesetid: 4 minutter

Ut fra start fra Roskilde på den andre etappen av Tour de France var Sven Erik Bystrøm på offensiven, og 30-åringen angrep sammen med tre andre.

Kvartetten skulle raskt bli dagens brudd på den 202,2 kilometer lange etappen til Nyborg, og underveis skulle Intermarché - Wanty-Gobert-rytteren markere seg på en flott måte.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone | Journalist: Henrik Alpers |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Tour de France 2022: Fabio Jakobsen vant 2. etappe | LANDEVEI.NO