Tour de France-floken løst: Uno-X klar for sin tredje strake Tour

Tour-arrangør ASO er gode to måneder på overtid med å dele ut invitasjonene sine til Tour de France. Nå er floken som har forsinket utdelingen løst.

Sist oppdatert: 31. mars 2025 kl 12.49
NY TOUR-TUR: Ramus Tiller, Søren Wærenskjold, Magnus Cort og resten av Uno-X kan etter alt å dømme juble for ny Tour-deltakelse. Foto: Cor Vos
NY TOUR-TUR: Ramus Tiller, Søren Wærenskjold, Magnus Cort og resten av Uno-X kan etter alt å dømme juble for ny Tour-deltakelse. Foto: Cor Vos
Lesetid: 3 minutter

TotalEnergies, Tudor Pro Cycling og Uno-X Mobility. De tre lagene har stått for et dilemma som har gitt Tour de France-arrangør ASO voldsom hodebry.

Arrangøren står fritt til å dele ut to invitasjoner, så kalte wildcards til to lag de selv velger ut. Og å velge mellom franske TotalEnergies, som ikke bare er et viktig fransk sykkellag men også et av verdens største oljeselskap, hardtsatsende Tudor med Julian Alaphilippe i rekkene og Fabian Cancellara som sjef, eller norske Uno-X som har satt farge på rittet, og kalenderen forøvrig, de siste årene og som har den norske sykkellegenden Thor Hushovd i spissen?

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Landevei.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Knut Andreas Lone | Journalist: Henrik Alpers |

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen