Som vanlig så serverer Eurosport det meste av relevant sykling også i 2021.

Rittene er også å finne på Discovery+. Under finner du oversikt over hvilke ritt som kanalen har fått bekreftet at de sender i år.

Annonse

Saken oppdateres fortløpende når nye ritt blir bekreftet på sendeplanen.

Se også:

Helt nederst i saken finner du link til oversikt over de norske proffene sine rittplaner!

Januar

31. jan.: Grand Prix Cycliste la Marseillaise

Februar

11.-14. feb.: Tour de la Provence

14. feb.: Clasica de Almeria

20.-21. feb.: Tour des Alpes Maritimes et du Var

21.-27. feb.: UAE Tour

27. feb.: Omloop Het Nieuwsblad

28. feb.: Kuurne-Brussels-Kuurne

Mars

2. mar.: Le Samyn (kvinner og menn)

6. mar.: Strade Bianche

7.-14. mar.: Paris-Nice

10.-16. mar.: Tirreno-Adriatico

17. mar.: Nokere Koerse

19. mar.: Bredene Koksijde

20. mar.: Milano-Sanremo

21. mar.: Trofeo Alfredo Binda

22.-28. mar.: Katalonia rundt

24. mar.: Oxyclean Classic Brugge-De Panne (menn)

25. mar.: Oxyclean Classic Brugge-De Panne (kvinner)

26. mar.: E3 Saxo Bank Classic

28. mar.: Gent-Wevelgem (kvinner og menn)

31. mar.: Dwars door Vlaanderen

31. mar.-3. apr.: Giro di Sicilia

April

3. apr.: GP Miguel Indurain

3. apr.: Volta Limburg Classic

4. apr.: Flandern rundt

5.-10. apr.: Itzuila Basque Country

7. apr.: Scheldeprijs

11.-18. apr.: Tour of Turkey

13. apr.: Paris-Camembert

14. apr.: Brabantse Pijl

18. apr.: Amstel Gold Race

19.-23. apr.: Tour of the Alps

21. apr.: Flèche Wallonne

25. apr.: Liège-Bastogne-Liège

27. apr.-2. mai: Tour de Romandie

Mai

4.-9. mai: 4 jours de Dunkerque

8.-30. mai: Giro d'Italia

12.-16. mai: Tour de Hongrie

15. mai: Tro-Bro Léon

16. mai: Grand Prix de Plumelec-Morbihan

19.-23. mai: Bretagne Ladies Tour Ceratizit

20.-23. mai: Vuelta a Burgos Feminas

22. mai: Tour du Finistère

23. mai: Grote Prijs Marcel Kint

24. mai: Ronde van Limburg

24. mai: Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes

25.-30. mai: Lotto Thüringen Ladies Tour

25.-30. mai: Orlen Nations Grand Prix

27.-30. mai: Boucles de la Mayenne

30. mai-6. jun.: Critérium du Dauphiné

Juni

5. jun.: Heistse Pijl

6. jun: Elfstedenronde

6.-13. jun.: Women's Tour

8. jun.: Mont Ventoux Dénivelé Challenge

9.-13. jun.: Belgium Tour

9.-13. jun: Tour of Slovenia

9.-13. jun.: ZLM Tour

10.-13. jun.: Route d'Occitanie

15.-20. jun: Nasjonalt mesterskap Spania

16. jun.: Halle-Ingooigem

24.-27. jun.: Lotto Belgium Tour

26. jun.-18. jul.: Tour de France

Juli

2.-11. jul.: Giro Rosa

4.-11. jul.: Tour of Qinghai Lake

8.-11. jul.: Baloise Ladies Tour

18. jul.: La Course by Le Tour de France

20.-24. jul.: Tour de Wallonie

24. jul.: Fellesstart herrer, OL i Tokyo

25. jul.: Fellesstart kvinner, OL i Tokyo

26. jul.-1. aug.: Larry H. Miller Tour of Utah

28. jul.: Tempo, OL i Tokyo (kvinner og herrer)

29.-31. jul.: Tour de l'Ain

31. jul.: Clasica San Sebastian

August

3.-7 aug.: Vuelta a Burgos

7. aug.: Postnord UCI WWT Vårgårda WomenstSWomenden TTT

8. aug.: Postnord UCI WWT Vårgårda

9.-15. aug.: Tour de Pologne

10.-14. aug.: PostNord Danmark rundt

13.-22. aug.: Tour de l'Avenir

14. aug.-05. sep.: Vuelta a España

15. aug.: La Polynormande

22. aug.: Schaal Sels Merksem/ Johan Museeuw Classic

22. aug.: EuroEyes Cyclassics Hamburg

24.-29 aug.: Boels Ladies Tour

26.-29. aug.: Deutschland Tour

29. aug.: Bretagne Classic

30. aug.: GP de Plouay

30. aug.-05. sep.: BinckBank Tour

September

3.-5. sep.: Ceratizit Challenge by la Vuelta

5. sep.: Maryland Cycling Classic

5. sep.: Tour du Doubs

5.-12. sep.: Tour of Britain

8.-12. sep.: UEC Road European Championships (kvinner & menn)

10. sep.: Grand Prix Cycliste de Québec

12. sep.: GP de Fourmies / La Voix du Nord

12. sep.: Grand Prix Cycliste de Montréal

14.-18. sep.: Tour de Luxembourg

15. sep.: Grand Prix de Wallonie

17. sep.: Kampioenschap van Vlaanderen

18. sep.: Primus Classic

19. sep.: Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais

28. sep.-03. okt.: Cro Race

29. sep.: Coppa Agostoni - Giro delle Brianze

Oktober

2. okt.: Giro dell'Emilia

2. okt.: Paris-Roubaix Femmes

3. okt.: Paris-Roubaix

3. okt.: Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne Elite

3. okt.: Sparkassen Münsterland Giro

3. okt.: Tour de Vendée

3. okt.: Gran Premio Bruno Beghelli

3. okt.: DH Famenne Ardenne Classic

4. okt.: Coppa Bernocchi - GP BPM

5. okt.: Tre Valli Varesine

5. okt.: Binche - Chimay - Binche

6. okt.: Milan - Torino

7. okt. : Grand Piemonte

9. okt.: Il Lombardia

10. okt.: Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic

10. okt.: Paris - Tours Elite

7.-12. okt.: Tour of Taihu Lake

14.-19. okt.: Gree-Tour of Guangxi

17. okt.: Japan Cup Cycle Road Race

19. okt.: Tour of Guangxi - UCI Women's WorldTour